Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Łowisko Specjalne BACHURY - regulamin, terminarz zawodów wędkarskich

 

REGULAMIN ŁOWISKA SPECJALNEGO BACHURY od 15.04.2022r.

 

PZW Okręg w Białymstoku informuje, że od czwartku 10 listopada 2022r., Łowisko Specjalne "Bachury" zostaje zamknięte na sezon zimowy.

Zapraszamy serdecznie na wędkowanie na Łowisku Specjalnym "Bachury" w przyszłym roku.

 

 

Łowisko specjalne znajduje się w odległości 60 km na południowy wschód od Białegostoku. Jest „połączone” z północnym brzegiem zbiornika zaporowego na Podlasiu – Siemianówką. Powierzchnia łowiska wynosi 8 ha. Jest zasilane wodą rzeki Łuplanka. Dlatego też według regularnych badań wody akwenu wynika, że jest to jeden z najczystszych stawów ośrodka. Warunki tlenowe wyrażone bezpośrednią zawartość tlenu rozpuszczonego w warstwie powierzchniowej przez cały okres badawczy odpowiadają I klasie. Średnia głębokość łowiska wynosi około 2,00 metrów.


Trafić do łowiska nie jest trudno. Jedziemy szosą z Białegostoku w kierunku Jałówki, po drodze mijamy: Zabłudów, Michałowo i Nową Wolę. W miejscowości Juszkowy Gród skręcamy w lewo w kierunku Jałówki. Po przejechaniu 3 km skręcamy w prawo do Bachur. We wsi ponownie skręcamy w prawo i dojeżdżamy do łowiska. Teren łowiska jest ogrodzony i znakomicie chroniony przez całą dobę. Usypane i obsiane trawą groble oraz dwie wysepki na środku stawu bez wątpienia dodają miejscu uroku. Na potrzeby wędkarzy utworzono miejsca parkingowe. Linia brzegowa jest dostępna na całej długości. Wokół niej wybudowano 60 pomostów, z których można swobodnie wędkować. Każdy pomost posiada zaczep do mocowania siatki. Po zakończeniu wędkowania można odpocząć pod wiatami, które są usytuowane w pięknym, zalesionym kompleksie. Są także wyznaczone miejsca do grillowania, rozpalania ogniska i czyszczenia ryb. Jest możliwość skorzystania z wody bieżącej, czerpanej bezpośrednio ze studni głębinowej, jak również energii elektrycznej i toalet.


W budynku znajdującym się na terenie łowiska można dokonać opłaty za pobyt, jak również zasięgnąć informacji dotyczących łowienia. Tam też wędkarze otrzymują siatki służące do przechowywania złowionych ryb. Na miejscu można zapoznać się z obowiązującym regulaminem

 

Łowisko zarybiane jest różnymi gatunkami ryb. Dominuje karp, ale też jest liczny lin, amur, karaś, szczupak, okoń, płoć, jaź i leszcz. Ryby na łowisku obsadzane są jesienią i wiosną, a w trakcie sezonu sukcesywnie prowadzone jest dorybianie.

Informacje za 2021 rok

Rok 2021 był siedemnastym rokiem działalności Łowiska „Bachury” zbudowanego przy udziale funduszy programu SAPARD noszącego im. Zbigniewa Matusewicza. Łowisko było otwarte od 22.04. do 07.11. (116 dni) i odwiedziło je w tym okresie 2145 osób wędkujących i 272 osoby towarzyszące (razem 2417 osób), co daje średnią 20,8 osób/ dzień.

Wędkarze w roku 2021 na Łowisku odłowili następujące ilości ryb:

 

Karp    -   1 170,9 kg   -    75,3 %
Karaś  -       154,5 kg   -      9,9 %
Lin      -           3,4 kg   -     0,2 %

Amur  -       223,1 kg   -    14,3 %

Sandacz  -     4,6  kg   -       0,3 %


Razem        1 556,5 kg  - 100 %

 

Daje to średnią: 13,4 kg złowionych ryb/dzień i 0,6 kg złowionych ryb/osobę.

 

W roku 2021 w okresie jesiennym nie przeprowadzono odłowu łowiska z powodu wysokiego poziomu wody w Zbiorniku Siemianówka. Ryby pozostawiono na zimochowie w łowisku specjalnym.Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Ilość odwiedzin