Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Łowisko Specjalne BACHURY - regulamin, terminarz zawodów wędkarskich

REGULAMIN ŁOWISKA SPECJALNEGO BACHURY od 01.07.2021r.


Rezerwacja łowiska specjalnego "Bachury" na zawody wędkarskie

 

 

PZW Okręg w Białymstoku informuje, że od poniedziałku 08 listopada 2021r. Łowisko Specjalne "Bachury" zostaje zamknięte na sezon zimowy.

Zapraszamy serdecznie na wędkowanie na Łowisku Specjalnym "Bachury" w przyszłym roku.


 

Łowisko specjalne znajduje się w odległości 60 km na południowy wschód od Białegostoku. Jest „połączone” z północnym brzegiem zbiornika zaporowego na Podlasiu – Siemianówką. Powierzchnia łowiska wynosi 8 ha. Jest zasilane wodą rzeki Łuplanka. Dlatego też według regularnych badań wody akwenu wynika, że jest to jeden z najczystszych stawów ośrodka. Warunki tlenowe wyrażone bezpośrednią zawartość tlenu rozpuszczonego w warstwie powierzchniowej przez cały okres badawczy odpowiadają I klasie. Średnia głębokość łowiska wynosi około 2,00 metrów.


Trafić do łowiska nie jest trudno. Jedziemy szosą z Białegostoku w kierunku Jałówki, po drodze mijamy: Zabłudów, Michałowo i Nową Wolę. W miejscowości Juszkowy Gród jadąc z pierwszeństwem przejazdu skręcamy łukiem w lewo. Po przejechaniu 3 km skręcamy w prawo do Bachur. We wsi ponownie skręcamy w prawo i drogą żwirową dojeżdżamy do łowiska. Teren łowiska jest ogrodzony i znakomicie chroniony przez całą dobę. Usypane i obsiane trawą groble oraz dwie wysepki na środku stawu bez wątpienia dodają miejscu uroku. Na potrzeby wędkarzy utworzono miejsca parkingowe. Linia brzegowa jest dostępna na całej długości. Wokół niej wybudowano 60 pomostów, z których można swobodnie wędkować. Każdy pomost posiada miejsce do siedzenia i zaczep do mocowania siatki. Przy każdym z nich znajduje się kosz na śmieci. Po zakończeniu wędkowania można odpocząć pod wiatami, które są usytuowane w pięknym, zalesionym kompleksie. Są także wyznaczone miejsca do grillowania, rozpalania ogniska i czyszczenia ryb. Jest możliwość skorzystania z wody bieżącej, czerpanej bezpośrednio ze studni głębinowej, jak również energii elektrycznej i toalet.


W budynku znajdującym się na terenie łowiska można dokonać opłaty za pobyt, jak również zasięgnąć informacji dotyczących łowienia. Tam też wędkarze otrzymują siatki służące do przechowywania złowionych ryb. Na miejscu można zapoznać się z obowiązującym regulaminem

 

Łowisko zarybiane jest różnymi gatunkami ryb. Dominuje karp, ale też jest liczny lin, amur, karaś, szczupak, okoń, płoć, jaź i leszcz. Dla uatrakcyjnienia wpuszcza się także jesiotry. Ryby na łowisku obsadzane są jesienią i wiosną, a w trakcie sezonu sukcesywnie prowadzone jest dorybianie.

Informacje za 2020 rok

Rok 2020 był szesnastym rokiem działalności Łowiska „Bachury” zbudowanego przy udziale funduszy programu SAPARD noszącego im. Zbigniewa Matusewicza. Łowisko było otwarte od 01.05. do 25.10. (103 dni) i odwiedziło je w tym okresie 2005 osób wędkujących i 341 osób towarzyszących (razem 2346 osób), co daje średnią 22,8 osób/ dzień.

Wędkarze w roku 2020 na Łowisku odłowili następujące ilości ryb:

 

Karp           -1 569,66 kg    - 89,5 %
Karaś         -      91,7  kg    -   5,2 %
Lin             -      17,87 kg    -   1,0 %
Szczupak   -        1,0  kg     -   0,1 %

Amur          -      70,9  kg     -   4,0 %

Sandacz     -       3,2  kg      -   0,2 %


Razem        - 1 754,33 kg    - 100 %

 

Daje to średnią: 5,4 kg złowionych ryb/dzień i 0,4 kg złowionych ryb/osobę.

 

Odłów wędkarski z łowiska w porównaniu z rokiem 2019, analizując powyższe wskaźniki, uległ znaczącemu wzrostowi. Ze względu na niski poziom wody w Zbiorniku Siemianówka  udało się w grudniu dokonać całkowitego odłowu łowiska. Odłowiono łącznie 5369 kg ryb, w tym: 4450 kg - karp, 240 kg - karaś, 375 kg  - amur, 53 kg - lin, 24 kg - szczupak, 67 kg - sandacz, 160 kg - leszcz.
Zdecydowaną większość odłowionego karpia (łącznie 3100 kg)  wpuszczono na zimochów Bachury Nr 7 w celu ponownego obsadzenia na łowisku w okresie wiosennym. Reszta ryb została przeznaczona na sprzedaż.Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Ilość odwiedzin